kurtka męska ze skóry

Kurtka skórzana męska zapewnia nie tylko wygodę, ale pozwala też stworzyć ciekawą stylizację. Warto dowiedzieć się, jaki model jest dobrym wyborem.

Jaką wybrać kurtkę skórzaną?

Oczywiste jest to, że nawet w kwietniu może być zimno, a wtedy na ratunek przychodzą kurtki męskie z ociepleniem, które można zakupić w wielu sklepach odzieżowych typu dstreet. Dostępne są modele zimowe wypełnione puchem na stałe, jednak nie sprawdzają się one najlepiej na pogodę przejściową. Podczas sezonu wiosennego najlepiej spisuje się odzież z odpinanym ociepleniem. Mowa tutaj o idealnej opcji na obecny sezon. Warto zaznaczyć, że płaszcze bądź kurtki takiego rodzaju wyposażone są w odsuwaną bądź odpinaną dodatkową podszewkę, która zwana jest też ocieplaczem. Z takiej podszewki można korzystać w zależności od pogody panującej za oknem. Mowa tutaj o idealnej opcji dla panów, którzy ten sam model kurtki chcą nosić nie tylko podczas wczesnej wiosny, ale też w sezonie letnim, gdy wieczorami jest nieco zimniej. Okazuje się, że takie rozwiązanie rzadko jest spotykane w polskich sklepach odzieżowych. Dlatego taką kurtkę trzeba zakupić w sklepie internetowym. Najlepiej będzie postawić na zaufanego producenta, gdyż jakość kurtki zawsze ma być na pierwszym miejscu. Warto zauważyć, że bardzo dużo marek modowych oferuje też szycie na miarę, co jest bardzo cenionym rozwiązaniem pośród panów. W przypadku, gdy celem jest właśnie taka opcja, najlepiej będzie pomyśleć o dodatkowym wyposażeniu kurtki, czyli ocieplaczu. Dzięki temu zakupi się okrycie wierzchnie cechujące się uniwersalnością.

Czy warto zakupić klasyczną ramoneskę? Dlaczego jest tak popularna?

Trzeba wiedzieć o tym, że od lat popularnością cieszy się ramoneska, zwłaszcza czarna. Takie kurtki są noszone przez mężczyzn od dawna. W obecnych czasach pojawiają się w wielu różnych wersjach i są dostępne praktycznie na wyciągnięcie ręki, gdyż każda większa firma odzieżowa ma je w swojej ofercie. Nie każdy mężczyzna wie jednak, dlaczego te kurtki tak dobrze sprawdzają się podczas wiosny. Jest tak, gdyż przeważnie są bardzo lekkie, jednak wiele w tej kwestii zależy od typu skóry, z którego zostały zrobione. Co więcej, są krótkie i powinny pasować do praktycznie każdego rodzaju stylizacji. Ramoneskę czarną można nosić w zestawieniu z codziennymi ubraniami. Mowa tutaj na przykład o koszulce oraz spodniach jeansowych. Można również zakładać je do koszuli bądź innej eleganckiej odzieży. Warto zaznaczyć, że fason ten przeważnie spotykany jest bez dodatkowej, odpinanej podszewki, z tego powodu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu konsumentów, marki modowe chcą to zmienić. Często oferowane są ramoneski męskie dodatkowo ocieplane, które oprócz dodatkowej warstwy nie różnią się praktycznie niczym od reszty dostępnych modeli. Warto zaznaczyć, że nie jest to optymalny wybór na sezon zimowy, lecz bardzo dobrze powinien się sprawdzić w czasie marcowych oraz październikowych temperatur. Takie ramoneski noszone są chętnie na całym świecie. Tego typu kurtka pozwoli stworzyć bardzo ciekawą stylizację, co jest priorytetem dla wielu panów.

Czy warto zakupić kurtkę szwedkę?

Jeżeli mowa o kurtkach skórzanych męskich, nie można zapomnieć o szwedce. Ten model cechuje się dołem oraz rękawami wykończonymi ściągaczem z dzianiny. Mowa tutaj o bardzo lekkiej kurtce. Jest ona lżejsza od opisanej wyżej ramoneski, ponieważ nie została wyposażona w kołnierz, pasek oraz ciężkie suwaki. Przeważnie szwedka zrobiona jest z miękkiej skóry, co bardzo dobrze wpływa na komfort jej noszenia. Przede wszystkim nie jest tak uniwersalna, jak słynna ramoneska, lecz bardzo dobrze sprawdza się jako ocieplenie na wiosenne oraz letnie dni. Taka kurtka zyskała liczne grono fanów z całego świata. Także Polacy chętnie chodzą w szwedkach. Kurtka dostępna jest do kupienia w wielu sklepach odzieżowych na terenie całego kraju. Nierzadko oferowana jest w przystępnej cenie, co jest bardzo ważne dla wielu panów. Zdecydowanie warto mieć ją w swojej garderobie. Dzięki niej można wyróżnić się w tłumie.